Vítání občánků 2019

Dne 23. března 2019 v 14:00 proběhl v zasedací místnosti OÚ Včelákov slavnostní zápis nových občánků do naší obce. Před pozvanými hosty vystoupili žáci ZŠ Včelákov, kteří si pod vedením p. uč. J. Pražanové a J. Pospíšilové připravili krátké pásmo básniček  a písniček s hudebním doprovodem. Potom pan starosta J. Pejcha přivítal naše nové občánky. Do obřadní síně se dostavili: P. Slavík a M. Novotná se synem Václavem, R. Kašpar a P. Dopitová s dcerou Annou. (Pokračování textu…)

Výroční valná hromada ČHJ

V pátek 1. března 2019 se konala na sále v hospůdce ČHJ Výroční valná hromada. Sál byl zaplněn nejen včelákovskými hasiči, ale na akci se dostavili hosté z Hlinska, Krásného, Miřetic nebo Příkrakova. Finanční zprávu za rok 2018 podal J. Pejcha, činnost našich hasičů za rok 2018 shrnul ve svém projevu Jan Zavřel a se sportovní činností sboru nás seznámil K. Rouha. Dalším bodem programu bylo představení plánu akcí na rok 2019, novým členem jednotky se stala N. Coufalová a J. Pejcha seznámil přítomné s přípravou oslav k výročí 120 let sboru, které proběhnou v obci na začátku července.  (Pokračování textu…)

Pozvánka na akci obecní knihovny „JARNÍ TVOŘENÍ“

Obecní knihovna Včelákov

si vás dovoluje pozvat na akci

Jarní tvoření

pondělí 1. dubna 15:00 – 16:30 v knihovně (budova ZŠ)

Co nás čeká:

  • zdobení kávových lžiček FIMO hmotou
  • malování dřevěných velikonočních zajíčků

S sebou nic nepotřebujete, veškerý materiál zajistí knihovna.

Akce probíhá v rámci projektu Nezapomeňte (se) vrátit.

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí

Letak – Jarni tvoreni

Karneval na Vyhnánově 2019

V neděli 19. 2. 2019 se konal v pohostinství na Vyhnánově dětský karneval. Organizátorem této tradiční akce pro děti byli  členové SDH Příkrakov, kteří připravili sál, občerstvení a ceny do dětské tomboly. O soutěže se postarali žáci ze ZŠ Včelákov pod vedením Mgr. R. Pacetti. Karneval začal v 14.00 a o hudební doprovod se postarali DJ Petr s DJ Honzou. Děti mohly opět tancovat, soutěžit v různých disciplínách a během soutěží se konala oblíbená dětská tombola. (Pokračování textu…)

Včelákovská maškara 2019

V sobotu 9. 2. 2019 prošel Včelákovem masopustní průvod, kterého se zúčastnilo okolo 40 tradičních i netradičních masek. V příjemném počasí nejdříve maškaru uvítal starosta městyse Včelákov a po společném focení se vyrazilo do včelákovských ulic. Průvod začal v Dolním Babákově, pokračoval přes Včelákov, Bystřici a vše skončilo porážkou kobyly v podvečerních hodinách u včelákovské hospůdky. Letošní maškaře se podařilo vykoledovat okolo 22 000 Kč. Vybrané prostředky budou použity na materiální zajištění maškary, pohoštění, zaplacení doprovodné muziky a dopravu.

(Pokračování textu…)

Ples SDH Dolní Babáky 2019

V pátek 1. února 2019 se konal v naší obci další ples. Tentokrát ho připravil SDH Dolní Babákov na sále ve Vyhnánově. Celým večerem provázela hudební skupina Rytmik, nechyběla hezká výzdoba sálu ani bohatá tombola. Pro dámy byla u vstupu opět připravena sklenička sektu, která jim měla zpříjemnit začátek večera, o pitný režim se starala sympatická obsluha na dvou plně zásobených barech a nepříjemný pocit hladu mohli hosté zahnat v pekle výborným gulášem, řízkem nebo topinkou. Poděkování patří pořadatelům z SDH Dolní Babákov, sponzorům, kteří přispěli do letošní tomboly a samozřejmě také všem přítomným hostům, kteří se postarali o pěknou atmosféru během celého plesu. (R. Pacetti)

Včelákovský hasičský ples 2019

Hasičský bál ČHJ Včelákov proběhl v pátek 25. 1. 2019 na sále včelákovské hospůdky. K tanci a poslechu hrála skupina MAT4 a kolem 100 návštěvníků si užívalo ples plnými doušky. Nálada na sále byla výborná, tancovalo se, diskutovalo se a ochutnávali se nápoje různých chutí. Tombola byla opět bohatá, hosté si mohli domů odnést např. divočáka, televizi nebo výherní poukaz na uhlí. Pohodová akce skončila okolo třetí hodiny ranní ke spokojenosti všech unavených tanečníků. Poděkování patří sponzorům, kteří se podíleli na tombole a včelákovští hasiči také děkují všem, kdo se jakkoli podíleli na přípravě a chodu celé akce.  (R. Pacetti)

Hokej na Včelákově 2018-2019

Hokejový zápas máme každou neděli v Hlinsku po dobu 6 měsíců (říjen – březen) a doba trvání zápasu je 1 hod. 15 min. Naším soupeřem jsou hráči z Prosetína a jeho okolí. Minulý rok jsme nechali vyrobit nové dresy. Na nové dresy přispělo několik sponzorů: Ekomonitor, Jaroslav Coufal – Truhlářství, Městys Včelákov, Miroslav Šikl – Půjčovna nářadí a Pila Dremo. Každý rok na Štědrý den pořádáme zápas Včelákov proti Miřeticím. (Pokračování textu…)

Tříkrálová sbírka

 V sobotu 5. 1.  2019 se na Včelákově konala Tříkrálová sbírka 2019 pro Oblastní charitu Nové Hrady u Skutče. Jednotlivé domy navštívili  tři koledníci: Kašpar, Melichar a Baltazar, kteří přednesli tradiční koledu, popřáli všem pohodu a předali malý dárek. Se sbírkou v naší obci pomáhali tři skupiny koledníků. Na Včelákově se do sbírky zapojily dvě skupiny koledníků:  Š. Suchý, L. Urban, J. Blažek (doprovod E. Beranová) a A. Slanina, L. Slanina, D. Gregorová (doprovod V. Beranová). Sbírka probíhala také na Vyhnánově a Příkrakově: J. Remeš, J. Remeš, J. Paulů (doprovod M. Remešová). Celkem se v naší obci vybralo 10 067 Kč.

(Pokračování textu…)