V sobotu 30. 6. 2018 na hasičských závodech v Zaječicích měl Včelákov úspěšný den. Družstvo mladších žáků, které vyrazilo v tradičním složení, obsadilo metu nejvyšší a právem se radovalo z 1. místa. Jejich dospělí kolegové vybojovali stříbrnou pozici. Za smíšený team, který běhá délky a podmínky tratě mužů, nyní závodí: Bartoňová Nikola, Horníková Barbora, Pejcha Jan ml., Pejchová Lucie, Štulík Roman, Štulík Michal a Rouha Karel ml. Hasiči Včelákov děkují rodičům za pomoc s dopravou na místo závodů a všem, kteří nám pomáhají a fandí. (autor K. Rouha)

Okresní přebor ve volejbale

V pátek 15. 6. hrál Včelákov před domácím publikem poslední dva zápasy okresního přeboru 2017/2018 proti Proseči (odložený zápas 10. kola a 15. kolo). Obě utkání vyhráli hosté a naši borci skončili v tabulce opět na posledním místě.

Včelákov – Proseč 1:3, 0:3
sestava: M. Půlpán, Jan Půlpán, J. Dachovský, M. Červinka, L. Šámal, O. Doležal,  P. Novák, J. Šťulík

(Pokračování textu…)

Pletení z pedigu v knihovně

V úterý 5. června odpoledne jsme se v knihovně opět věnovali pletení z pedigu. Velice nás potěšilo, že kromě již stálých pletařů dorazili i úplní začátečníci. Ti se nenechali zahanbit a po krátkém zaškolení pletli jako profíci. Po prázdninách se na vás těšíme při dalším tvoření a doufáme, že nás bude zase o trochu víc.      (L. Blažková)

Dětský den 2018

V sobotu 9. června 2018 se v Sušidlech uskutečnilo tradiční Zábavné odpoledne ve Včelákově. V parném počasí, proloženém menší přeháňkou, akci navštívilo přibližně 60 dětí se svými rodiči. Byl pro ně připraven pestrý program s řadou soutěží o hodnotné ceny. Hasiči z ČHJ Včelákov ukázali návštěvníkům vozový park naší jednotky a záchranáři Pardubického kraje záchranářský vůz. Návštěvníci zábavného odpoledne si mohli zastřílet ze vzduchovek, zahrát si fotbálek na hřišti, stolní tenis nebo přehazovanou. Po 15. hodině přišlo do Sušidel  překvapení v podobě postavy Večerníčka a nafukovacího hradu, který byl zdarma zapůjčen od pořadatelů letošní včelákovské pouti. O hudbu se postaral DJ Honza. Poděkování (Pokračování textu…)

Rybářské závody 2018

V sobotu 9. 6. se konal 8. ročník dětských rybářských závodů. Tentokrát počasí rybářům všech věkových kategorií přálo. Těch malých se dostavilo devět a dohromady se chytilo okolo 16 metrů ryb. K nádrži „V Lázích“ se dostavili: L. Jeřábková, J. Kučera, M. Malina, O. Linhart, T. Blažek, M. Jeřábek , E. Pacetti, K. Tomková a J. Výtiska. Na 1. místě se umístila K. Tomková (365 cm), na 2. místě J. Kučera (347 cm), na 3. místě M. Malina (218 cm) a o největší úlovek se postaral M. Jeřábek (36 cm). Všechny ryby byly po změření vráceny zpět do vody. O ceny se postaral OÚ Včelákov. Poděkování patří i místním rybářům, kteří se postarali o bezproblémový chod soutěže.      (R.Pacetti)