Milan Žemlička navázal na vstoupení juniorek Markéty Davidové se Simonou Maříkovou a ve vytrvalostním závodě juniorů na 15 km evropského šampionátu v Novém Městě na Moravě obsadil parádní páté místo. Ondřej Šantora skončil 25., Jakub Procházka 30., když oba o umístění v elitní desítce přišli při závěrečné položce. Dominik Štulík obsadil 41. místo a Jakubu Štvrteckému patří mezi 112 startujícími 64. pozice. Vyhrál Igor Malinovskij z Ruska před svým krajanem Kirillem Strelcovem a Antonem Smolským z Běloruska.

„Milan Žemlička si samozřejmě zaslouží pochvalu. Zvládl i kritickou čtvrtou položku a ukázal, že je nejen dobrým střelcem, ale už i zkušeným závodníkem,“ hodnotil svého nejlepšího mladého muže trenér Vlastimil Vávra, oba jsou společně na horním snímku. Naopak Ondřej Šantora a Jakub Procházka závěrečnou položku nezvládli. „Odstřelili se elitní desítku. Mohlo to být z našeho pohledu ještě veselejší. Na druhou stranu ukázali, že ani ve sprintu nemusí být bez šancí. Vždyť Kuba Procházka měl čtvrtý běžecký čas.“